April 28, 2018

مسابقات رالی جهانی – آرژانتین؛ روز اول

Rally_Argentina

سیتروئن Total Abu Dhabi WRT در یکی از دشوارترین دورهای رالی جهانی با ترکیبی از سرعت و اطمینان مسابقات را آغاز کرد.

کریس میک و پاول ناگل روز اول مسابقات را در جای دوم کلی و امیدواری به حضور در روی سکو به پایان بردند. در حالی که کریگ برین و اسکات مارتین با اولین تجربه خود در جای ششم ایستادند. در نهایت خالد القاسمی و کریس پترسون روز اول مسابقات را در جای پانزدهم به پایان رساندند.
با وجود جاده‌های Santa Rosa de Calamuchita تا جنوب Villa Carlos Paz اولین روز مسابقات چالشی پر اضطراب برای رانندگان بود. به دلیل مسافتی که بیشتر از 43% از کل مسافت مسابقات را پوشش می‌داد و نیز دمای بالای هوا که البته طبیعت این مرحله همین بود.
سرعت بسیار زیاد در سنگلاخ و جاده‌های خاکی، از این مرحله از مسابقات یک آزمایش جدی برای تیم‌ها در ارزیابی قابلیت اطمینان‌شان ساخته بود.
در این شرایط بود که C3 مسابقه‌ای WRC تمام کیفیت خود را نمایان ساخت. بعد از خاک زیاد در مرحله اول و نیز دشواری‌های یافتن مسیر درست در مرحله سوم، کریس میک صبح را با موفقیت پشت سر گذاشت. او دو مرحله را با جای دوم در کوتاه‌ترین زمان به پایان برد. با وجود پنچرشدن در مرحله پایانی روز او با اختلاف 22.7 ثانیه پشت سر نفر اول قرار گرفت.
رالی جهانی
کریگ برین که در روز قبل و در هنگام کنترل زمان دیر به خط پایان رسیده بود با 10 ثانیه جریمه روبرو شد. اما در طولانی‌ترین مسیر مسابقه (33.58 کیلومتر) در جای سوم ایستاد و با وجود عدم آشنایی به مسیر بارها در جمع 5 راننده نخست قرار گرفت. او در نهایت مرحله‌ی پایانی روز اول را با حضور در جای سوم و رتبه کلی ششم به پایان برد. برای مرد ایرلندی تیم پس از حضور کوتاه مدت‌اش در سال گذشته، نمایش چشمگیری بود.
“با وجود دشواری‌های روز اول، می‌توانیم خشنود باشیم که کریس روز با حضور در جای دوم به پایان برد. او بین رقابت و اجتناب از اشتباهات تعادل خوبی برقرار ساخت. کریگ بعد از بازگشت به مسابقات رالی که هنوز باید چیزهای زیادی را از آن بیاموزد، نه تنها زمان دلگرم‌کننده‌ای را ثبت کرد که جای خود را با وجود به پایان رساندن مراحل بیشتر بالا برد. بنابراین روز خوبی داشت.”
پیر بودار – سرپرست تیم مسابقه‌ای سیتروئن

کریس میک
“اگرچه با مشکلاتی در دید در مرحله اول و یافتن مسیر درست در مرحله بعدی، شروع سختی در روز داشتیم، پس از آن کارها را به خوبی پیش بردیم. مرحله پراضطرابی بود و خوشحالیم که با هوش و باثبات بودیم. در خودرو احساس اعتماد به نفس داشتم که نشان می‌دهد تغییرات روی خودرو راه درستی می‌رود و باید حفظ‌اش کنیم. اگر فردا مه وجود داشته باشد، اختلاف به جای ثانیه، دقیقه‌ای خواهد بود. نمایش‌مان به خودمان بستگی دارد!”

رده‌بندی مسابقات در پایان روز اول

1. Tänak / Jarveoja (Toyota Yaris WRC) 1:30:38.6
2. Meeke / Nagle (Citroën C3 WRC) + 22.7
3. Neuville / Gilsoul (Hyundai i20 WRC) + 28.6
4. Sordo / Del Barrio (Hyundai i20 WRC) + 29.5
5. Ogier / Ingrassia (Ford Fiesta WRC) + 36.4
6. Breen / Martin (Citroën C3 WRC) + 41.2
7. Mikkelsen / Jaeger (Hyundai i20 WRC) + 58.5
8. Lappi / Ferm (Toyota Yaris WRC) + 1:07.9
9. Evans / Barritt (Ford Fiesta WRC) + 1:10.3
10. Suninen / Markkula (Ford Fiesta WRC) + 1:33.7
15. Al Qassimi / Patterson (Citroën C3 WRC) + 8:03.8