April 19, 2018

نمایش موفقیت‌آمیز برای C3 R5

نمایش موفقیت‌آمیز برای C3 R5

مسابقات جهانی رالی در جزیره کرس (کورسیکا) شاهد حضور خودروی رالی جدید سیتروئن C3 R5 در رقابت‌های WRC2 بود. با پیروزی در دو مرحله برای استفان لفبر و گابین موریو و مقام دوم کلی برای یوان بوناتو و بنجامین بولود، C3 R5 پتانسیل بالای خود را در مسیرهای آسفالت نشان داد.

حضور در جزیره کرس که به دشواری مسیرها معروف است به نوعی ریسک برای C3 R5 به حساب می‌آمد. رویدادی که به رالی 10.000 پیچ شناخته می‌شود با دشواری‌های دیگر خود فرصت مناسبی برای آزمایش همه‌جانبه بود.
یوان بوناتو، قهرمان فرانسه در سال 2017، در این دور با هم تیمی خود در کلاس WRC2 در جای دوم سریعترین راننده قرار گرفت. استفان لفبر دیگر راننده سیتروئن مرحله اول را با وجود مشکل کوچکی در ترمز برنده به پایان برد تا قابلیت و ایمنی C3 R5 را در این رقابت به رخ بکشد. نتیجه‌ای که ثابت کرد محصول جدید سیتروئن مسابقه‌ای به خوبی طراحی شده است.
C3R5-Citroen-WRC
استفان لفبر در روز دوم از مسیر خارج شد و یوان بوناتو روز دوم مسابقات را با دو اشتباه به پایان برد تا در روز سوم به خوبی به مسابقات برگشته و با یک نمایش خوب اولین سکو را برای C3 R5 در کلاس WRC2 تثبیت کند.
جایگاهی که پاداش تلاش زیاد تیم توسعه سیتروئن از سپتامبر 2017 بود، وقتی خودرو اولین تست جاده‌ای خود را پشت سر گذاشت که امیدواریم آغاز موفقیت‌های بسیار باشد.

“اولین نمایش C3 R5 واقعا امیدوارکننده بود. با وجود چند مشکل جزیی ولی هیچ چیز جای تجربه شرکت در یک مسابقه را نمی‌گیرد. استفان موفق شد چند مرحله را در شرایط عادی با پیروزی تمام کند. یوان هم سریع بود و هم پایدار که باعث شد اولین سکوی خود را با شایستگی تصاحب کند. چیزی که به ما انگیزه خواهد داد تا برای نمایش بهتر تلاشمان را بیشتر کنیم.”

پیر بودار – مدیر تیم سیتروئن مسابقه‌ای