February 14, 2018

سایپاسیتروئن در پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو

سایپاسیتروئن در پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو

هدف سایپاسیتروئن؛کسب رتبه برتر در گروه PSA

پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو با موضوع نقشه راه توسعه زنجیره تأمین رقابت‌پذیر در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار گردید و شرکت سایپاسیتروئن نیز در این همایش حضوری پررنگ داشت.
آقای مهندس فریبرز شهباز مدیرعامل شرکت سایپا سیتروئن که به عنوان سخنران در همایش حضور داشتند با بیان تاریخچه‌ای از همکاری سایپا و سیتروئن سخنان خود را آغاز کردند. سابقه‌ای که به بیش از 50 سال گذشته باز می‌گردد. بر اساس سیاست‌ وزارت صنایع و معادن مذاکراتی بین دو شرکت در سال گذشته آغاز شد که در نهایت آبان ماه سال 95 به عقد قرارداد همکاری جوینت ونچر کامل با سهم 50 درصد برای هر شرکت و سرمایه گذاری خارجی 300 میلیون یورو منجر گردید.
“پس از ثبت سایپا-سیتروئن در اردیبهشت سال جاری، طراحی مهندسی و عملیات، تغییرات جانمایی در کارخانه کاشان و نیز طراحی برای تولید محصولات سیتروئن صورت گرفت.”
Teh-conference-2

آقای شهباز با بیان این مطلب افزودند هدف داخلی سازی 70 درصد بوده و برنامه برای تولید 200 هزار دستگاه خودرو از برند سیتروئن در سایت کاشان صورت گرفته است.
ایشان اهداف استراتژیک شرکت را قرارگیری در میان 5 شرکت برتر گروه PSA از لحاظ کیفیت، راندمان و بهره‌وری در میان 26 شرکت این گروه و نیز برترین محصول از نظر کیفیت در بازار ایران عنوان کردند. و بیان داشتند “راه ما برای موفقیت، با استفاده از تجربه سیتروئن و ابزارهای سنجش کیفیت و سیستم تولید برتر سیتروئن هر موضوعی را در شرکت اندازه‌گیری، تجزیه و تحلیل می‌کنیم. آموزش برای تمامی سطوح سازمانی الزامی و اجباری است و اولویت سرمایه‌گذاری برای محصول جدید، زنجیره تامین و مونتاژ موتور جدید است”

در ادامه آقای یان مارتین قائم مقام شرکت سایپاسیتروئن نفر بعدی بودند که صحبت‌های خود را اینگونه آغاز کردند:
شرکت ما صرفا از روش سیتروئن یا PSA استفاده نمی‌کند، ما روشی را به کار می‌بریم که حاصل 40 سال همکاری با تولیدکنندگان برتر جهان می‌باشد، رنو، مهمترین رقیب فرانسوی ما در 50 سال پیش برای ساخت موتور مشترک، همچنین آلمانی‌ها، امریکایی‌ها، ژاپنی‌ها، ایتالیایی‌ها، چینی‌ها و … ما از کشورهای زیادی آموخته‌ایم. از 26 کارخانه در بیش از 20 کشور در سراسر دنیا. هم‌اکنون ما درک بهتری از ویژگی‌های محلی در ارتباط با تولید داریم.
Teh-conference-3

ایشان نقاط قوت قابل ملاحظه شرکت را وجود بهترین کارخانه ایرانی برای ورود به بازار خودرو و نیز کارکنان جوان، تحصیلکرده و مشتاق برشمردند.
دستیابی به سطح کیفیت استاندارد اروپایی، بهینه‌سازی فرآیند کارآمد و بکارگیری بهترین روش‌های مدیریتی به عنوان مهمترین اهداف شرکت اعلام شد.
آقای مارتین رشد سالیانه در کیفیت عملکردی، ارتباط مستقیم و بی‌واسطه با مشتریان، کیفیت مستقیم در ایستگاه‌های کاری و پرهیز از دوباره کاری‌ها، استانداردسازی ایستگاه‌های کاری، مدیریت عینی در کار به شکلی که نتایج و ضعف‌ها قابل مشاهده باشد و نیز کارایی و اثربخشی را از مهمترین برنامه‌های عملی شرکت دانستند.
“در آینده کارخانه‌ی کاشان آخرین موتور مطابق با استاندارد یورو5، موتور EC5 را تولید خواهد کرد. موتوری که در زمان لازم قابل به روزرسانی به یورو6 خواهد بود و بیش از 90 درصد قطعات خود را در داخل ایران تامین خواهد کرد.”
confrenece-Teh
گفتنی است پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو با حضور خودروسازان داخلی و خارجی وکارشناسان صنعت خودرو از کشورهای مختلف جهان، از 24بهمن به مدت دو روز در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می گردد و شرکت سایپاسیتروئن در مرکز نمایشگاهی این مجموعه پذیرای بازدیدکنندگان محترم می باشد.