May 21, 2018

هزاران تماشاگر در روز پایانی رالی پرتغال

دور جدید مسابقات رالی جهانی در پرتغال به پایان رسید. مدز اوستبرگ- تورستین اریکسن و کریگ برین – اسکات مارتین از تیم سیتروئن در جای ششم و هفتم رده بندی نهایی مسابقات قرار گرفتند.

دور جدید مسابقات رالی جهانی در پرتغال به پایان رسید. مدز اوستبرگ- تورستین اریکسن و کریگ برین – اسکات مارتین از تیم سیتروئن در جای ششم و هفتم رده بندی نهایی مسابقات قرار گرفتند. این در حالی است که کریس میک – پل ناگل در روز دوم از مسابقات با تصادف شدیدی از دور مسابقات خارج شدند.
هزاران نفر از علاقمندان به مسابقات رالی در پرتغال به حاشیه جاده آمده بودند تا روز آخر مسابقات را از نزدیک مشاهده کنند. آنها به خصوص امیدوار به دیدن پرش معروف اتومبیل‌ها Fafe Jump در رالی پرتغال بودند. پرشی طبیعی با کمی زاویه که نه تنها جسارت و مهارت رانندگان را می‌سنجد که توانایی خودروها در جذب نیروهای درگیر را نیز می‌آزماید.
بار دیگر، با فاصله از رده‌های اول و دوم، مدز اوستبرگ و کریگ برین دور آخر را با اطمینان از تثبیت جایگاه ششم و هفتم کلی در مسابقات، به تست شرایط C3 WRC خود اختصاص دادند.

رالی پرتغال
“پنچری ما در عصر جمعه، وقتی در جای سوم بودیم، به این معنی بود که در روزهای بعدی باید جاده را می‌شکافتیم. از این منظر کسب نتیجه‌ای بهتر مشکل بود. اما من به ساردینیا امیدوارم تا حس خوبی که در این تعطیلات آخر هفته داشتم به نتیجه‌ای بهتر بدل کنم.” – کریگ برین

“اولین رالی در جاده خاکی برای ما پر از اطلاعات بود چون چیزهای زیادی درباره C3 WRC آموختیم. اگر چه برای تنظیم درست در صبح جمعه کمی مشکل داشتیم اما تیم به سرعت روی برای دور دوم روی آن کار کرد. اکر روز اول خوبی به اندازه‌ای که امیدوار بودید، نداشته باشید تمام رالی شما تاثیر می‌گیرد. اما خوشحالم که هر زمان سرعت را می‌خواستم با شرایط مناسب در اختیارش داشتم.” – مدز اوستبرگ

رده بندی نهایی رالی پرتغال

Neuville / Gilsoul (Hyundai i20 WRC) 3:49:46.6
Evans / Barritt (Ford Fiesta WRC) + 40.0
Suninen / Markkula (Ford Fiesta WRC) + 47.3
Lappi / Ferm (Toyota Yaris WRC) + 54.7
Sordo / Del Barrio (Hyundai i20 WRC) + 1:00.9
Østberg/ Eriksen (Citroën C3 WRC) + 3:33.5
Breen / Martin (Citroën C3 WRC) + 5:23:0

قهرمانی رانندگان جهان
Thierry Neuville – 119 points
Sébastien Ogier – 100 points
Ott Tänak – 72 points
Dani Sordo – 58 points
Esapekka Lappi – 57 points
Andreas Mikkelsen – 54 points
Elfyn Evans – 45 points
Kris Meeke – 43 points
Jari-Matti Latvala – 31 points
Craig Breen – 26 points

قهرمانی سازندگان جهان
Hyundai WRT – 175 points
M-Sport Ford WRT – 162 points
Toyota Gazoo Racing – 140 points
Citroën Total Abu Dhabi WRT – 111 points