March 4, 2018

C3 رالی جهانی پیش به سوی ابرها

C3 رالی جهانی پیش به سوی ابرها

پس از هوای سرد سوئد، جایی که سیتروئن TOTAL Abu Dhabi WRT اولین جایگاه نخست سال 2018 خود را تثبیت کرد، مسابقات رالی جهانی برای سومین دور خود از اتلانتیک به دمای معتدل‌تر مکزیک رفت.

مکزیکو بیشترین مشارکت سباستین لوب و دنیل النا با حضور جایگزین‌هایی چون کریس میکه و پل ناگل به عنوان یک تیم را در خود دیده است و به نظر می‌رسد آنها آماده یک شروع خوب برای فصل جدید باشند.

با هفت برد از 13 مرتبه، مسابقات رالی به عنوان بخشی از WRC مطرح شده است و سیتروئن Total Abu Dhabi WRT تجربه لازم را برای خوب بودن در این مسابقات دارد، سومین دور فصل و اولین در خاکی.

در حالی که او بیشترین جایگاه جاده را برای رهبری در مراحل اولیه سال 2017 به دست آورد، کریس میکه بیشتر از آن برای حفظ جایگاه خود انجام داد. او یک پیروزی سزاوارانه برای C3 WRC به دست آورد.

جاده‌های محلی به واسطه تنوع و فرصت‌هایی که به تیم‌ها برای نمایش قابلیت‌هایشان می‌دهد، معروفند. با وجود لایه شنی که جاده را پوشانده است مهم است که تیم‌ها روز اول خوبی را داشته باشند. انتخاب تایر تاثیر به سزایی در نتیجه خواهد داشت.

 

کریس میکه

“مکزیکو کمی شبیه کاتالونیا است، یکی از رالی‌های شنی که ما در سال گذشته رقابت خوبی را داشتیم. بعد از آن ما پیشرفت‌های بیشتری در C3 WRC داشتیم پس من خیلی امیدوارم که ما در میان برندگان باشیم. البته خیلی از رقبای ما در سال گذشته مشکلات مربوط به ارتفاع داشتند و اینبار باید بهتر آماده شده باشند. من این رویداد را دوست دارم: تمامی قدرت ماشین‌ها در دسترس نیست و شما باید تا جای ممکن تمیز رانندگی کنید. من از تست‌های اخیرمان خیلی رضایت دارم. به نظر می‌رسد پیشرفت بیشتری داشتیم به خصوص در دمپرها. این نظر سباستین هم هست. به هر صورت من خیلی به آن مشتاقم. ما در روز اول باید بیشترین مسیر را طی کنیم و این کلید گرفتن نتیجه خوب است.”

تعداد حضور در این رویداد: 3

بهترین نتیجه: مقام نخست سال 2017

 

سباستین لوب

“من همیشه عاشق این رالی بوده‌ام پس خیلی امیدوارم که در  C3 WRC که خودروی هیجان‌انگیزی برای راندن است، از این مرحله لذت ببرم. به جز این مسئله همچون هرکس دیگری تردیدهایی دارم. اگرچه امیدوارم کمی سریعتر باشم اما هیچ نظری ندارم که در مقایسه با رانندگان دیگر کجا می‌ایستم پس برای شروع نمی‌توانم منتظر باشم! باید یادتان باشد که این هنوز مسابقات جهانی است. باقی رانندگان سال‌های اخیر را ثابت نایستاده‌اند.. در هر صورت من از تست‌هایی که داشتیم راضی هستم. بیشتر از 500 کیلومتر را در دو روز طی کردم. C3 WRC را متعادل دیدم و احساس کردم نسبت به آخرین تست در پایان 2017 پیشرفت کرده است. قبلا خیلی سعی کرده بودم به خودم شانس گذراندن وقت در DS3 WRC را برای این احساس بردهم و حالا رفلکس‌ها و احساس من برگشته است و البته با مشاهده چند ویدیو از رالی‌های قبلی. 28% از مسیر برای من در مقابل 4% برای باقی راننده‌ها تازگی دارد اما این نکته مثبتی است چون من هنوز فکر می‌کنم این رویداد از بهترین‌ها است. به هر حال 72% از حافظه‌ی من به 6 سال قبل بر‌می‌گردد و من کمی از کار را انجام داده‌ام و کامل بدون جهت نیستم. با قوانین جدید شما نیاز دارید که روز اول خوبی داشته باشید.”

تعداد حضور در این رویداد: 8

بهترین نتیجه: مقام نخست در سال‌های 2006، 2007، 2008، 2010، 2011 و 2012

 

نکات کلیدی

22 مرحله با 344.49 کیلومتر

2737 متر بالاتر از سطح دریا در بالاترین نقطه رالی در مقایسه با ارتفاع 1786 متر از سطح دریا بر پایه لیون

7 پیروزی برای سیتروئن در رالی مکزیک؛ 6 مرتبه با لوب- النا (2006 در Xsara WRC، 2007، 2008 و 2010 در C4 WRC، 2011 و 2012 در DS3 WRC) و یک مرتبه با میکه-ناگل (2017 در C3 WRC)

10% شانس از دست دادن قدرت برای هر 1000 متر بالاتر از سطح دریا

آغاز از 8 مارس