April 23, 2018

C3 WRC در کشور گاوچران‌ها!

C3 WRC در کشور گاوچران‌ها!

در اولین رویداد از چهار سری مسابقات در مسیرهای شنی و کوهستانی، رالی آرژانتین آماده برگزاری است. سیتروئن Total Abu Dhabi WRT با سه گروه وارد آمریکای جنوبی می‌شود با کریس میک – پاول ناگل، کریگ برین - اسکات مارتین و نیز خالد القاسمی – کریس پترسن

منطقه سنتی رالی آرژانتین، کوردوبا، اتمسفری مقدس برای رالی دارد. هر سال هواداران هیجان‌زده‌ی این رویداد، از پرواز اتومبیل‌های رالی در مسیرهای دشوار کوهستانی با سرعت‌های سرسام‌آور به شعف می‌رسند.

Rally-Argentina-2017-2

با پیروزی در 10 دور از سیزده دور مسابقات اخیر در آرژانتین، بدون شک سیتروئن جای ویژه‌ای در قلب هواداران محلی دارد. کریس میک، صاحب مقام سوم دور رالی آرژانتین در سال 2014 قبل از تصاحب پیروزی بزرگش در سال 2015، در میان هواداران آرژانتینی شخص شناخته شده‌ای است. پس از اتمام رالی مکزیک، تنها دور رالی برگزار شده‌ی این فصل در مسیرهای شنی و کوهستانی، با قرارگیری در مکان سوم راننده اصلی سیتروئن Total Abu Dhabi WRT آماده‌ی نمایش برجسته در آرژانتین و حضور در جمع پیشتازان ِ رالی مطلوب‌اش می‌باشد.
برای کریگ برین دارنده مقام دوم دور سوئد که به مسابقات برگشته است نیز شرایط به همین شکل است.

Rally-Argentina-2017-3
سیتروئن C3 WRC به روز شده
پس از نمایش موثر در مکزیک با برد در بیشترین مرحله و دو تیم مسابقه‌ای در صدر جدول، تعادل C3 WRC دوباره به روز رسانی شده است. تیم با بکارگیری یکی از شاسی‌های خود با هدف معرفی به‌روز‌رسانی محور عقب خودرو در راستای توسعه‌ی پنجره عملیاتی خودرو عمل کرد. باید ذکر کرد که این رالی چالش بزرگی است.

“هدف در آرژانتین تلاش و بازگشت به سکو است. این رویداد جایی است که ما با مشخصات آن آشنایی داریم. همینطور آگاهیم که این رالی می‌تواند بعضی اوقات غیرقابل پیش‌بینی باشد. بیشتر به دلیل طبیعت سخت مسیرهای کوهستانی. تیم ما هر روز مشغول کار است تا C3 WRC ما را کمی بهتر کند. به هر حال، اگرچه کریگ در این رالی فاقد تجربه است اما پیشتر در سوئد نشان داد که می‌تواند غافلگیر کند در حالی که کریس هم برنده سابق اینجاست، گمان میکنم ما آماده‌ی رسیدن به اهداف خود هستیم.”
– پیر بودار ؛ سرپرست تیم سیتروئن مسابقه‌ای

چالشی سخت برای اتومبیل‌ها

پس از خروج سافاری و رالی کنیا و یونان از تقویم مسابقات رالی جهانی WRC، حالا رالی آرژانتین سخت‌ترین دور فصل محسوب می‌شود. در روز آغازین، رالی با مسیر مارپیچ و سنگلاخ Santa Rosa de Calamuchita شروع می‌شود و سپس به مسیرهای نرم‌تر در روز شنبه می‌رسد. روز یکشنبه رالی در مسیر فوق‌العاده باریک و فنی El Condor یا مراحل Giulio Cesare که متوسط سرعت به 75 کیلومتر در ساعت افت می‌کند، ادامه می‌یابد.
در حالی که مسابقه در ارتفاع 2000 متر از سطح دریا برگزار می‌شود، استرس زیادی به خودروها وارد می‌شود.

Rally-Argentina-2017-1

کریس میک
تعداد حضور در این رویداد: 4 مرتبه
بهترین نتیجه: مقام نخست در سال 2015

کریگ برین
تعداد حضور در این رویداد: 1 مرتبه در سال 2017 با خارج شدن از دور مسابقات

خالد القاسمی
تعداد حضور در این رویداد: 1 مرتبه
بهترین نتیجه: جای ششم در سال 2015

نکات کلیدی

18 مرحله مسابقه با پوشش کلی 358.25 کیلومتر
44.2 کیلومتر در ساعت اختلاف متوسط بیشترین و کمترین سرعت در مراحل این دور در سال 2017
10 پیروزی سیتروئن در رالی آرژانتین: کارلوس سانز در سال 2004 با Xsara WRC، سباستین لوب در سال‌های 2005 و 2006 با Xsara WRC و در سال‌های 2007، 2008 و 2009 با C4 WRC و در سال‌های 2011، 2012 و 2013 با DS3 WRC، و در نهایت کریس میک در سال 2015 با DS3 WRC