July 12, 2018

سیتروئن و توتال مشارکت 50 ساله را جشن می‌گیرند

سیتروئن و توتال مشارکت 50 ساله را جشن می‌گیرند

از سال 1968 سیتروئن و توتال مایل‌های زیادی را با هم سپری کرده‌اند. داستان موفقیت‌شان، برپایه نوآوری و اشتیاق برای موتوراسپرت ساخته شد تا دو برند تمام مسیر را برای حضور روی سکوها تصاحب کنند. نگاهی می‌اندازیم به 50 سال شراکت توام با موفقیت‌های تجاری و مسابقه‌ای که جایگاه بین‌المللی دو شرکت کمک کرد.

شراکت از سال 1968 آغاز شد. توتال به رشد صنعتی سیتروئن را در جهان با ارائه طیف وسیعی از روغن‌های اتومبیل یاری رساند. طی دهه‌ها، دو شرکت با همکاری یکدیگر روغن‌هایی مخصوص موتورهای سیتروئن توسعه دادند تا در بهینه‌سازی مصرف سوخت و حفظ محیط زیست موثرتر باشند.
محیط زیست برای سیتروئن و توتال هسته‌ی اصلی است. این دو متعهد شده‌اند تا اثرات محیط زیستی را با کاهش انتشار کربن به شدت کاهش دهند. تیم‌های تحقیق و توسعه‌شان به همین منظور توسعه داده شده‌اند.
امروزه تاثیر آن‌ها در TOTAL QUARTZ INEO FIRST oW-20 به اوج رسیده است. روغن سینتیک برای سیستم‌های کنترل آلودگی هوا که بهینه سازی سوخت را تا 4% ارتقا می‌دهد*.

50 ans Citroën Total

دیگر دستاورد همکاری سیتروئن – توتال حاصل روح رقابت و برتری‌شان است. از آنالیز‌های دقیق روغن تا تست‌های جاده‌ای و از مسابقات رالی انفرادی تا مسابقات رالی قهرمانی جهان، آزمایش‌ها و رویدادهای مسابقه‌ای به توتال این امکان را داده است تا روغن‌های خود را در بالاترین شرایط آزمایش و اطمینان حاصل کند که سیتروئن مسابقه‌ای و خودروهای تولید انبوه بهترین کارایی را خواهند داشت.
در رالی 1969 مراکش، قدرت شراکت سیتروئن و توتال در موتوراسپرت واضح بود. سیتروئن با DS21 پیروزی‌های متوالی به دست آورد و با 36 پیروزی و 5 عنوان سازنده در کاپ تور جهانی FIA به کار خودش پایان داد. در بین سال‌های 2003 تا 2012 موفقیت‌های باورنکردنی دیگر ادامه یافت شامل 8 عنوان سازنده و 9 عنوان برای رانندگان در مسابقات رالی جهانی WRC
در سال 2014 سیتروئن و توتال تصمیم به مسابقه در WTCC گرفتند. 3 مقام سازندگان، 3 عنوان رانندگان و 50 پیروزی حاصل این همکاری بود. در سال 2017 دو برند با C3 WRC شروع تازه‌ای در مسابقات رالی جهانی داشتند که با دو پیروزی در مکزیکو و کاتالونیا همراه شد.

 

* تست شده بوسیله آزمایش رسمی توسعه بهینه سازی مصرف سوخت M111