ای مهاری و ژان چارلز د-کسل باژاک

Légende ci-dessous
ای مهاری و ژان چارلز د-کسل باژاک

پنجاه سال پس از عرضه‌ی سیتروئن مهاری و دو سال پس از عرضه‌ی سیتروئن ای-مهاری، این خودروی چهارنفره کانورتیبل (روباز) تمام الکتریکی نماد جسارت صنعت خودروی فرانسه باقی مانده است. برای این سالروز تولد، سیتروئن از ژان-چارلز د کسل باژاک خواست تا یک طرح هنری ویژه از ای-مهاری طراحی کند. یک شاهکار گرافیکی قوی و کروماتیک برای جشن 50 سال آزادی و 50 سال آفرینش.
Art Car E-MEHARI by Jean-Charles de Castelbajac

ملاقاتی بین دو دنیای خلاق
نماد سبک زندگی “ساخت فرانسه”

می 1968 تولد سیتروئن مهاری و آغاز ژان چارلز د کسل باژاک. می 2018 همکاری بین دو استعداد تحت نشانه انقلاب خلاقانه است که سیتروئن و هنرمند را تصویر می‌کند. ملاقاتی طبیعی و واضح: سیتروئن از سال 1919 بی‌پروایی و خلاقیت را پرورش داده است و هوای تازه‌ای در چشم‌انداز صنعت خودرو را نفس می‌کشد. ژان چارلز د کسل باژاک خالقی نوآور است، که با آثار خود جداسازی هنرها و مد را پیش‌بینی کرده است.
Art Car E-MEHARI by Jean-Charles de Castelbajac

از مهاری تا ای-مهاری

مهاری در می 1968: ریشه‌ی اسطوره
در حالی که نسل جوان بدنبال رهایی بیشتری بود، سیتروئن در 11 می 1968 سیتروئن مهاری را عرضه نمود. ساده، سرخوش و بی‌ادعا، این خودروی کانورتیبل با رنگ‌های پاپ و بدنه‌ی پلاستیکی قابل شستشو و مقاوم در برابر خوردگی شاخص شد.
با ساختار روبازش، سطح شیشه‌ی جلو و قاب‌هایش که به آن کیفیت‌های کنترل بی‌سابقه‌ای می‌دهد.
سیتروئن مهاری طی سال‌ها، و نیز به لطف حرفه‌ای در سینما و حضور در چندین حمله، به یک پدیده‌ی اجتماعی واقعی تبدیل می‌شود.
ای-مهاری در 2015: حماسه ادامه دارد
در دسامبر 2015، سیتروئن E-MEHARI را نشان می دهد: یک کانورتیبل 100٪ الکتریکی، خودروی نماد مردم در جستجوی تمایز، توجه به گرایش ها و محیط زیست. سیتروئن E-MEHARI اراده Citroën را برای ارائه خودروهای متفاوت، با فن آوری بالا و نمایندگی خلاقیت فرانسوی ترجمه می کند. E-MEHARI اولین خودرو الکتریکی گواهی شده‌ی “Origin Guaranteed France” است که در کارخانه رن ساخته شده است. در ژانویه 2018، سیتروئن E-MEHARI یکسقف سخت را برای تبدیل شدن به یک کانورتیبل 100% الکتریکی که مناسب همه زمانهاست، و همچنین طراحی داخلی با رویکرد راحتی بیشتر و مدرنتر، دسترسی و ورود آسانتر و تجهیزات ایمنی جدید ارائه داد.
Art Car E-MEHARI by Jean-Charles de Castelbajac
Art Car E-MEHARI by Jean-Charles de Castelbajac

می ا ری در 68 … ای-مهاری در 2018

یک مانیفست گرافیکی و کروماتیک
بیشتر از یک اسطوره، سیتروئن ای-مهاری مدلی انقلابی است. ژان چارلز د کسل باژاک با بازی رنگ‌ها، نقش‌ها و کلمات آن را بیان می‌کند.
رویکرد هنری آن، هنر آزاد است. مثل مانیفستی گرافیکی در تصویر یک پوستر از می 68، برای همراهی مسافران تا افق‌هایی که نقشه‌ها و آرزوی تغییر جهان را به دوش می‌کشند. کار کروماتیک او پیامی جذاب می‌دهد: قرمز برای اشتیاق، زرد برای تابش، آبی برای الکتریسیته و اکولوژی.
Art Car E-MEHARI by Jean-Charles de Castelbajac